Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Dežerice

Šport

Obec Dežerice pri príležitosti osláv 800. výročia prvej písomnej zmienky o obci Dežerice a 620.výročia prvej písomnej zmienky o miestnej časti Vlčkovo usporiadala futbalový turnaj za účasti 7 násobných majstrov SR v ľadovom hokeji HC Slovan Bratislava, 5 násobných majstrov SR v ľadovom hokeji HK Dukla Trenčín, FK Legionári Podlužany a starí páni OFK Dežerice. Všade vládla dobrá nálada, futbalový turnaj bol spojený s autogramiádou hokejistov. Priparvený bol dobrý guláš, pivečko, alko a nealko nápoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Obecný futbalový klub

Obecný futbalový klub Dežerice

     Začiatky futbalu v Dežericiach siahajú do 40. rokov minulého storočia,  kedy skupina nadšencov založila futbalové družstvo dospelých. Ako futbalové ihrisko slúžili rôzne pasienky v rôznych častiach obce a začiatkom 50. rokov sa v Dežericiach začal hrať súťažný futbal v rámci Bánovského okresu, do ktorého patrili aj obce ako Svinná, Motešice, Bobot a Horňany. Dopravným prostriedkom na zápasy bol konský povoz. Odvtedy sa však v dežerickom futbale veľa zmenilo. Veľké nadšenie pre futbal však zostalo. V 60. rokoch bo vybudovaný súčasný futbalový štadión, ktorého trávnik nám závidí nejeden klub z vyššej súťaže. V roku 1997 bolo niekoľkoročné úsilie zavŕšené postupom do 5. ligy. V súčasnosti OFK hrá v najvyššej okresnej súťaži okresu Partizánske a Bánovce n.B.. Od svojho vzniku v Dežericiach vyrástlo nemálo kvalitných futbalistov, ktorí obliekali dresy futbalových klubov v Čechách a na Slovensku, ba niektorí z nich obliekli dres aj najvyššej súťaže : Pavol Gabriška - Spartak Trnava a Branislav Adamovič - Dukla Banská Bystrica. Najviac talentov z Dežeríc skončilo v klube treťoligového Spartaka Bánovce nad Bebravou. Kvalita futbalu, tak ako aj v iných mužstvách je poznačená generačným problémom ako aj odchodom futbalistov za prácou do zahraničia. Obecný futbalový klub má okrem mužstva aj žiacke a dorastenecké družstvo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Družstvo  žiakov

 

 

 

 

 

 

 Koncom roka 2007 oslávila svoje okrúhle narodeniny dlhoročná funkcionárka a fanúšička dežerického futbalu Elenka Černáková. Želáme jej pevné zdravie, veľa úspechov.


 

Obecný stolnotenisový klub

     V roku 2002 skupina bývalých futbalistov túžiacich po pohybe prišla s myšlienkou založiť v obci stolnotenisový klub. Keďže poslanci obecného zastupiteľstva na čele so starostom obce, ktorý bol v minulosti aktívnym športovcom, má k športu blízko, táto myšlienka dostala zelenú. Začiatok bol poznačený neúspechmi, dnes však patria k najlepším v rámci Bánovského okresu.

 


 

webygroup

Výkup papiera za najlešie ceny
Kedy: 05.11.2014
čas: 17,30 hod.
kde: pred Obecným úradom
4 kg = 1 toal. papier Harmony, 2 vrstvový
12 kg = 1 balík vreckoviek (10 balíčkov)
15 kg = 1 balík kuch. utierok, 2 vrstvové
alebo
1 kg = 0,05 € (výkup)
Vykupujú všetky druhy papiera, vrátane kníh bez textilných obalov, zviazané v balíkoch (nie v kartónovej krabici a igelitke!)
Za nepriaznivého počasia výkup preložíme do náhradného termínu.
Kartóny nevykupujú!
V menšom množstve ich bezplatne odoberú.
Vytriedením a recykláciou 110 ton starého papiera sa zachráni 1 ha 80-ročného lesa.
Chráňme prírodu spoločne.

Obec Dežerice ako príslušný stavebný úrad upozorňuje investorov a individuálnych stavebníkov, že Obec Dežerice má vypracovaný a schválený Územný plán obce. Z tohto dôvodu je potrebné svoje zámery od oplotenia končiac zónou na bývanie odkonzultovať na stavebnom úrade pred vypracovaním projektov.
Toto opatrenie je nutné dodržiavať z toho dôvodu, aby boli dodržané regulatívy územného plánu obce a nedochádzalo k nedorozumeniam a sporom pri podávaní žiadostí o územné rozhodnutie a stavebné povolenie.


281719

Úvodná stránka