Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Dežerice

Židovský cintorín

Židovský cintorín

 

 

     V minulosti bola v obci početná židovskká komunita, po ktorej zostal cintorín. Keďže je v zlom stave, v roku 2004 sa s obecným úradom skontaktoval rabín z Budapešti, ktorý sa zaujímal o spoluprácu pri jeho úprave a oplotení. Židovská obec by všetko finančne zabezpečila. 

Štyri cintoríny sú na jednu obec pomerne dosť, ale ich počet má svoje odôvodnenie. Pôvodne sme mali v Dežericiach jeden cintorín. V roku 1580 sa s farárom celá obec pridala k reformácii. Keď nastala rekatolizácia, evanjelici si založili vlastný cintorín. V roku 1964 sa s Dežericami spojila obec Vlčkovo, kde je spoločný cintorín.


 

webygroup

Obec Dežerice ako príslušný stavebný úrad upozorňuje investorov a individuálnych stavebníkov, že Obec Dežerice má vypracovaný a schválený Územný plán obce. Z tohto dôvodu je potrebné svoje zámery od oplotenia končiac zónou na bývanie odkonzultovať na stavebnom úrade pred vypracovaním projektov.
Toto opatrenie je nutné dodržiavať z toho dôvodu, aby boli dodržané regulatívy územného plánu obce a nedochádzalo k nedorozumeniam a sporom pri podávaní žiadostí o územné rozhodnutie a stavebné povolenie.


277527

Úvodná stránka